Knihánkov

Rok 2012 byl pro nás osudovým a zlomovým, jelikož začaly naše dvě největší životní vášně: natáčení videí o knížkách na YouTube a adopce pejsků. Obojí se stalo každodenní náplní a součástí našich životů, cestou a posláním. Musíme fungovat i na jiných frontách (např. zaměstnání), ale v těchto dvou oblastech spatřujeme největší smysl a vždy je budeme mít nejraději :).

Smečka z Knihánkova je se samotným Knihánkovem (patrné již podle názvu) úzce spjata, neexistovala by bez něj. Nebýt našich fanoušků – nikdy bychom se neodhodlali náš vlastní spolek založit. Aby někdo pomáhal nám? To nás nikdy nenapadlo, spíš naopak – to my byli zvyklí vždy pomáhat ostatním. Pomáhali jsme finančně (výtěžky z bazárků a nebo z vlastní kapsy), materiálně i manuální prací přímo na mistě. Pomoc ostatním je důležitá, proto bychom rádi pomáhali dál i jako Smečka z Knihánkova – jen tedy, pokud budete chtít, můžete pomoci i přímo nám :-).

Videa natáčíme primárně sice o knížkách, ale vždy jsme sdíleli online i velkou část našeho soukromí a naši sledovatelé byli přítomni u všech psích adopcí. Pejsci byli od začátku stejně velkou součástí Knihánkova, jako samotné knihy. Snažili jsme se lidi motivovat nejen ke čtení, ale i k adopcím pejsků – nejlépe psích stařečků, i když samozřejmě každá adopce se počítá :-). Nikdo by neměl být lhostejný ke smutným psím osudům a pomoci (nějak: adopcí/finančním příspěvkem/materiálně) může opravdu každý. Ty nejvíce hřejivé a krásné zprávy od fanoušků byly ty, když nám psali, že si díky nám adoptovali z útulku pejska. Internet je mocný a za možnost sdílet s lidmi odkudkoli – klidně z druhé strany republiky a nebo i světa – cokoli, jsem moc vděčná. Sdílíme lásku nejen ke knihám a čtení, ale i k pejskům.

A nejen lásku, ale i sílu a odvahu k tomu zachránit psí duši a dát ji domov. S našimi fanoušky společně a vzájemně sdílíme knižní a psí příběhy. Obklopuje nás úžasná komunita jak knihomolů, tak pejskařů. Právě naši fanoušci byli tím „nakopávačem“ k tomu, abychom spolek Smečka z Knihánkova založili. Bez nich bychom se k tomu nikdy neodhodlali. Sice se říká – Nikdy neříkej nikdy – ale v tomto případě je to matematická jistota. Nebýt Knihánkova – a hlavně skvělých lidí kolem něho, nikdy by nevznikla Smečka z Knihánkova.

Často nám chodily zprávy o tom, že lidé obdivují naši činnost a chtěli by nám pomoci. Žít s tolika pejsky – doslova se smečkou staroušků – nemůže každý, protože tomu se už musí přizpůsobit životní rytmus a celkově život, jako takový. Neexistuje jistota volných chvil – vždy se může cokoli stát a následuje celý den na veterině, nonstop se doma uklízí, volné večery přijdou vždy až po večerních každodenních úkolech (venčení, krmení, léky), které „spolknou“ poměrně hodně času. Život s tolika pejsky vyžaduje určité „oběti“ a změny, člověk se musí určitých věcí vzdát (např. cestování a dovolené) a nebo je minimálně nějakým způsobem omezit. Nám to však za to všechno stojí, jedinou skutečnou „daň“ vnímáme v odchodech za Duhu – to jsou moc bolestivé a silné okamžiky, které nás vždy srazí na kolena. Smrt patří k životu a v naší činnosti bude mít vždy to poslední políbení a pomyslnou tečku – to je fakt, životní koloběh… Každý psí odchod si vezme kousek našeho srdce. Snažíme se však být stateční a i když to vždycky moc bolí, nezastaví nás to. Smutek vždy přebije vděčnost za to, že jsme mohli daného pejska poznat a milovat.

Děkujeme tímto všem našim sledovatelům, protože nás motivovali k založení Smečky z Knihánkova. Právě oni byli to pomyslnou startovací čárou. Děkujeme jim za dlouholetou podporu, přízeň a lásku. Za to, že stojí při našem boku. Kdybyste chtěli sledovat naše videa – můžete tady: https://www.youtube.com/c/KNIH%C3%81NKOVSv%C4%9Btknih . O knížkách natáčí i maminka (https://youtube.com/playlist?list=PLKuz_mJ93knvcykpPUnFmw2dfJztwWaAi) s babičkou (https://youtube.com/playlist?list=PLKuz_mJ93kntIfqtoUmq50AmLoWRh3lQ1) – tedy točí všechny generace u nás v domě:). Jak bylo napsáno výše – pejsci jsou od samotných začátků Knihánkova jeho součástí, fungování naší smečky najdete především v rubrice Knihodny (https://youtube.com/playlist?list=PLKuz_mJ93knttcoodj45XL4bFIKcnTCiE), což jsou vlogy z našeho běžného života – tedy plné knih a pejsků. Rubrik, které natáčíme, je samozřejmě ještě více, všechny najdete zde: https://www.youtube.com/c/KNIH%C3%81NKOVSv%C4%9Btknih/playlists.

Knížky a pejsci nás provází našim online i offline životem – došlo k naprostému provázání a propojení. Je to osud 💗.

Děkujeme Vám všem, kteří nás na této cestě také doprovázíte!